Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa

9. dubna 2018 v 20:56 |  Filmy
Nový animák z dílny Walt Disney Studios vydaný v roce 2016. Film opět režírovali Ron Clements a John Musker, kteří spolu pro Disney studios vytvořili několikátý animák. Předtím spolu režírovali animáky jako je Malá mořská víla, Herkules nebo Princezna a žabák. Ve filmu účinkují známé osobnosti jako je například Dwayne Johnson, Temuera Morrison nebo Nicole Scherzinger.


Příběh začíná na ostrově Motunui. Náčelníkova dcera Vaiana od malička vyrůstá na příbězích své babičky, ve kterých polobůh Maui uloupil bohyni života a rostlin Tefiti její srdce. Pak se však střetl v líté bitvě s démonem lávy jménem Teka, přišel o srdce Tefiti, o svůj magický hák a byl vypovězen na pustý ostrov do zapomnění. Jednou prý však někdo z lidu Motunui vypluje jako první po generacích za útesy ostrova, najde poloboha Mauiho, převeze ho přes oceán, vrátí Tefiti její srdce a zachrání svět od kletby Teka.
Maličká Vaiana je legendami unešená a věří jim. A když se pak jednoho dne přes zákaz rodičů vypraví na břeh a spatří mušli, aby zachránila z ptačích spárů malou želvičku, nechá mušli uplavat. Oceán tak spatří její dobrou duši a svěří jí srdce Tefiti. Vaiana ho však ztratí a nevědomky ho tak svěří do opatrování své babičce.
Od té chvíle Vaianě v mysli zakořenila myšlenka na oceán za útesy ostrova Motunui. V jejím podvědomí stále zůstává vzpomínka na oživlý oceán, jenž jí předal mnoha příšerami usilovně hledané srdce Tefiti. Nakonec se Vaiana prostě smíří s myšlenkou na to, že ji volá obzor a oceán, a že na lákavé plachetnice zkrátka nesmí.
Když ale následnice trůnu Motunui dospěje, udeří na ostrov kletba Teka. Ryby se z moře vytratí a rostliny začnou usychat a černat. Přežití lidu visí na vlásku. Nyní je už konečně na čase, aby se téměř dospělá Vaiana dozvěděla vše o svých odvážných prapředcích mořeplavcích, o tom, kdo má srdce Tefiti, o tom, co se děje s ostrovem, o bájných schopnostech oceánu i o svém vlastním poslání. A to vše jí může říci pouze jediná osoba, a tou je babička Tala. Na ní teď je, aby si uvědomila včas co se děje a svěřila Vaianě dávné tajemství, než přijde její čas.
A tak se mladá dívka s obrovským břímě na bedrech vydává za útes, najít poloboha Mauiho a vrátit bohyni Te Fiti její srdce dříve, než bude pozdě.

Jak nakonec tento nádherný příběh dopadne, se musíte podívat sami. Já ho všem vřele doporučuji, jelikož je to podle mě jeden z nejlepších animáku, co kdy byl stvořen.
Výsledek obrázku pro vaina

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbil se vám film Odvážná Vaiana?

Ano, líbil se mi. 100% (1)
Průměr, film na odreagování. 0% (0)
Ne, nelíbil se mi. 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama