Série Skleněný trůn

16. dubna 2018 v 14:37 |  Knihy
Jedná se úspěšnou dobrodružnou a romantickou fantasy britské spisovatelky Sarah J. Maasové. Jde o sériovou heptalogii s dodatkovým dílem s povídkami z časů před hlavním příběhem. Nyní se čeká vydání předposledního dílu.


Série Skleněného trůnu vypráví příběh Celaeny Sardothien, což je 18letá nájemná vražedkyně z Adarlanského království, která byla zrazena a vsazena do vězení v solných dolech v Endovieru. Po roce tohoto vězení za ní přijíždí korunní princ s nabídkou na svobodu. Bude soutěžit s ostatními zabijáky, stane se královským šampionem, po vítězství bude 4 roky sloužit králi a pak získá svobodu. Celaena tuto nabídku přijímá a odjíždí do Adarlanu, aby se utkala o svoji svobodu. V průběhu se blíže spřátelí s princem Dorianem, s princeznou Eylwe a s kapitánem stráží Chaolem. Po prvních soubojích však zabijáci umírají nejen v aréně, ale mimo ni. Celaena je tak vtažena do spiknutí, bitev a pomalu odhaluje, co se děje. Objevuje také historii světa, ve kterém se příběh odehrává, a ke konci knihy se nám odkryje i malá část minulosti Celaeny. Zda Celaena přežije souboje a intriky si již musíte přečíst.

V dalších dílech se pak více odhaluje Celaenina minulost, kým vlastně byla, je a čím se má stát. Potkává spoustu nepřátel, překážek, ale také přátel, kteří jí pomáhají. Knih jsou charakteristické drsnější mluvou a také občasnými zvraty, které opravdu nečekáte a nejsou předvídatelné (alespoň pro mě). A to se mi na této sérii také tolik líbí, jelikož ve většině příběhů jsou tyto zvraty nebo konce předvídatelné. Podle toho co jsem dosud četla, nás čeká velice napínavé vyvrcholení série a sama jsem zvědavá, jak celý příběh dopadne.

Tuto sérii bych doporučila úplně všem. Je to něco jiného ve světě young adult. Je to akční, dobrodružné a nepředvídatelné.

Výsledek obrázku pro skleněný trůn recenze

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Četli jste sérii Skleněný trůn?

Ano, četl/a. 50% (1)
Chystám se číst. 0% (0)
Ne, nečetl/a. 50% (1)

Komentáře

1 Simona Gray Simona Gray | Web | 17. dubna 2018 v 18:59 | Reagovat

Keď som pracovala v kníhkupectve, kniha sa celkom predávala. Osobne som to však zataiľ nečítala :)

2 blondknihomolka blondknihomolka | Web | 20. srpna 2018 v 2:59 | Reagovat

Zatím mám přečtený jen 1. díl ale docela mě bavil. Od S.J. Maas jsem přečetla ještě ACOTAR a ACOMAF a chystám se na ACOWAR. Knihy od Maas jsou výborně napsané

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama